Ωράριο λειτουργίας: 18:30-23:00 | 1ο χλμ Αριδαίας-Εξαπλατάνου – Αριδαία | Τηλ.: 2384 021740 | esperinoaridaias@sch.gr

ΕΓΓΑΦΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024 ΑΠΟ Παρασκευή 01-09-2023 και ώρα 07:00 έως και την Τρίτη 05-09-2023 και ώρα 23:59. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ !!!

———-> https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/#/

Ποιοι εγγράφονται;
Για εσάς που εργάζεστε και χρειάζεστε επιπλέον προσόντα στη ειδικότητα σας, για εσάς που επιθυμείτε να αλλάξετε την επαγγελματική σας κατεύθυνση, να αναβαθμίσετε ή να επικαιροποιήσετε τις γνώσεις σας, για εσάς που είστε άνεργοι και επιθυμείτε να αποκτήσετε μια σύγχρονη επαγγελματική τεχνική ιδιότητα, το ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΑΡΙΔΑΙΑΣ σας περιμένει να σας βοηθήσει στην νέα σας προσπάθεια.

Στην Α΄ Τάξη εγγράφονται οι κάτοχοι απολυτηρίου Γυμνασίου.

Οι μαθητές στην Α’ Τάξη παρακολουθούν τα μαθήματα Γενικής Παιδείας και τα μαθήματα Προσανατολισμού και Επιλογής.
Η Β’ Τάξη είναι διαρθρωμένη σε Επαγγελματικούς Τομείς.

Τομέας Διοίκησης και Οικονομίας

Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού

Τομέας Μηχανολογίας

Οι μαθητές παρακολουθούν κοινά μαθήματα γενικής παιδείας και τα μαθήματα του τομέα που οι ίδιοι επιλέγουν.
Η Γ’ Τάξη είναι διαρθρωμένη σε Επαγγελματικές Ειδικότητες.

Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων

Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών